Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne, inaczej zwane kwasami, są jedną z najskuteczniejszych metod złuszczania zrogowaciałego naskórka. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie poprawić kondycję skóry zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz. Działanie natychmiastowe kwasów to bezapelacyjnie pozbycie się warstwy zrogowaciałego martwego naskórka, natomiast działanie długoterminowe to wewnętrzna regeneracja skóry, pobudzenie jej do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Zabieg peelingu chemicznego sprawdzi się podczas problemów z przebarwieniami, trądzikiem, rozszerzonymi porami, zaskórnikami, wiotkością skóry, drobnymi zmarszczkami. Są różne rodzaje kwasów, większość można wykonywać tylko jesienią-zimą, ponieważ uwrażliwiają naszą skórę na oddziaływanie promieni słonecznych. Po zabiegach należy stosować ochronę UV.

Kwas migdałowy

Bardzo delikatny peeling z grupy kwasów AHA, który można bezpiecznie wykonywać całorocznie, nie powoduje widocznego złuszczania. Świetny nawet dla cer wrażliwych i naczyniowych.
adult-woman-with-beautiful-face-isolated-white-skin-care-concept

Efekty zabiegu

Kwas mlekowy

Kwas z grupy AHA, powoduje delikatne złuszczanie naskórka widoczne po 1-3 dniach od zabiegu. Świetnie sprawdza się przy skórze dojrzałej, skórze palacza, a także przy przebarwieniach pozapalnych.
adult-woman-with-beautiful-face-isolated-white-skin-care-concept (1)

Efekty zabiegu

Kwas pirogronowy

Jest alfa-ketonokwasem, penetrującym głębiej od kwasu mlekowego, będącym z nim w fizjologicznej równowadze. Zalecany przy trądziku pospolitym, trądziku różowatym, trądziku zaskórnikowym, bliznach i przebarwieniach potrądzikowych. Jest alternatywą dla silnego kwasu TCA, ale nie powoduje zbrązowienia skóry tylko delikatny rumień.

adult-woman-with-beautiful-face-isolated-white-skin-care-concept (2)

Efekty zabiegu

Kwas glikolowy

Kwas z grupy AHA, który jest najbardziej aktywny i popularny. Posiada najprostszą budowę oraz najmniejszą masę cząstęczkową, dzięki czemu bardzo efektywnie wnika w głębsze warstwy skóry. Przy wysokich stężeniach może wystąpić rumień oraz delikatne pieczenie skóry. Jej stan może także ulec przejściowemu pogorszeniu (tzw. „wysyp”). Po upływie 2-3 dni od zabiegu można zaobserwować delikatne złuszczanie naskórka. Sprawdza się dla skóry dojrzałej, z następstwami fotostarzenia, przy plamach soczewicowatych, ostudzie.
adult-woman-with-beautiful-face-isolated-white-skin-care-concept (3)

Efekty zabiegu

Przeciwwskazania:

portrait-serious-young-girl-with-long-brunette-hair-standing-yellow-wall-showing-stop-gesture

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz pomocy lub porady?

Czekamy na Twój telefon pod nr 42 239 44 44