Karboksyterapia

Karboksyterapia, czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla, jest uznawana za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej w ostatnich latach. Jest to metoda mało inwazyjna i bezpieczna, co sprawia, że zyskuje coraz większe grono pacjentów, którzy chcą zredukować cellulit, rozstępy, wymodelować sylwetkę czy też usunąć obrzęki i cienie pod oczami oraz przywrócić jędrność wiotkiej skórze twarzy, szyi, dekoltu, ramion, a nawet pośladków.

Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym lub podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek czystego dwutlenku węgla (CO2), przy użyciu specjalnego urządzenia poprzez niewielką, bardzo cienką igłę. Gaz przenika do okolicznych tkanek, wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Prowadzi to do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu oraz poprawia się mikrokrążenie. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort związany z wprowadzaniem gazu, jednak ustępuje on po około 5 minutach. Obszar zabiegowy może być lekko uwypuklony. Objaw ten szybko znika pozostawiając czasami ciche trzeszczenia pojawiające się przy ucisku miejsc poddanych zabiegowi.

SKÓRA TWARZY, SZYI I DEKOLTU

Głównym celem karboksyterapii jest zapoczątkowanie stymulacji procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze. Wywołana iniekcją CO2 reakcja zapalna prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu i odnowy komórek.

Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia zmarszczek- co przekłada się na widoczną poprawę jakości skóry.

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje ok. 5-8 zabiegów raz w tygodniu.

OKOLICA OCZU

Karboksyterapia jest jedną z nielicznych metod likwidacji cieni pod oczami. Badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność metody już po 5 zabiegach. Okolice oczu rozjaśniają się, a obrzęki zmniejszają. Dodatkowym atutem zabiegu jest jego bezbolesny przebieg oraz krótki czas trwania. Po 10 minutach można wrócić do codziennych zajęć.

Seria zabiegowa to około 5-10 zabiegów raz w tygodniu.

ZABIEGI NA CIAŁO

Karboksyterapia wykorzystuje jedną z najbardziej skutecznych i kompleksowych metod likwidacji cellulitu w wszystkich stadiach od I do IV. Osiągane efekty są spektakularne. Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych.

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2.

Dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu powoduje wygładzenie powierzchni skóry i usunięcie nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje 10 zabiegów w odstępie około 7 dni.

Opadające powieki

Efekty zabiegu

Przeciwwskazania:

portrait-serious-young-girl-with-long-brunette-hair-standing-yellow-wall-showing-stop-gesture

Zobacz wideo:

Odtwórz wideo

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz pomocy lub porady?

Czekamy na Twój telefon pod nr 42 239 44 44